Search
K

Sorun Giderme

Yaptığınız her değişikliği işlem sonunda daima güncelleyin veya kaydedin. Kaydetmeden farklı bir sayfaya geçerseniz değişiklikler kaybolacaktır. Kaydetmeniz ile ilgili hatırlatma her zaman yapılmaz.

Sipariş dönemi başlatmanıza aşağıdaki şartlar yerine getirilmeden ‘izin verilmez’:

Bütün tavuk satmak istiyorum ama ağırlıklarını kesim gününe kadar bilmem mümkün değil.

  • Problem değil! AGA platformunda, gıda üreticilerinin özel ihtiyaçlarını esnek bir şekilde karşılamak için tasarlanmış çeşitli çözümlere buradan ulaşın.

‘A Dükkanı’na 10 TL/Kg’ye mal olan patates tedarik ediyorum. Patateslerim 12 TL/Kg’den müşterilere satılıyor.

A Dükkanı, genel maliyetlerini karşılamak için her satıştan ekstra gelir elde etme gereksinimi duyabilir ve bunu yapmak için çeşitli şekiller bulunur:
  • A Dükkanı, işletmenizin ürünlerini stoklarına eklemesi için sizden işletme izni aldığı zaman, bir müşterinin ürünlerinize ödeyeceği fiyatı da ayarlayabilir.
  • A Dükkanı, patatesinizin maliyet fiyatına işletme ücreti ekleyebilir. Bu durumda, ürünleri satın alan müşteriler, mağaza önündeki ürün fiyatının sağındaki pasta grafik simgesine tıklayarak ödedikleri fiyatın dökümünü görebilirler.
İyi ilişkiler, sürdürülebilir gıda ağlarının anahtarıdır. Mesela, A Dükkanı ile ürününüzün satışlarını nasıl düzenledikleri hakkında (şahsen, telefonla veya e-posta ile) sohbet edebilirsiniz.
A Dükkanı, satışlarını karşılamak için sağladığınız her kg patates için size 10 TL/kg ödemelidir. Malların fiyatının ödenmesi (dağıtımcıdan tedarikçiye) AGA platformu dışında düzenlenen özel bir düzenlemedir.

Yeni ürünler ekledim ama mağazada gösterilmiyor.

Yeni eklenen ürünler, müşterilerin satın alabilmesi için bir dükkanda görünmeden önce aktif bir sipariş dönemine eklenmelidir.
  • Bir pazara mal tedarik ediyorsanız, söz konusu sipariş dönemini koordine eden kişiyle iletişime geçmelisiniz. Bu, AGA platformu dışında yapılmalıdır (onlara bir e-posta veya telefon bırakın / şahsen konuşun).
  • Bir Dükkan iseniz, yeni ürünleri aktif ve açık olan sipariş döneminize eklemeniz gerekir.
  • Bir Pazar iseniz; Yeni ürünlerin aktif sipariş döneminin hem gelen hem de giden bölümlerine eklendiğinden emin olun.
  • Yeni ürünlerin gelen / giden bölümlere eklenmesi seçeneği yoksa, stok ayarlarınızı kontrol edin. Dükkana eklenmeden önce ürünleri stoklarınıza eklemeniz gerekebilir.
Her durumda, yeni ürünlerin stok durumunu kontrol edin. Sadece 1 veya daha büyük bir değer veya Talep Üzerine değeriyle Stokta? olarak işaretlenenler müşteriye görünür olacaktır.

Tüm tedarikçilerimin ürünleri, sipariş dönemine eklemem için mevcut değil.

Stok ayarlarınızı 'Dükkana eklenmeden önce yeni ürünler stoklarıma eklenmelidir' olarak ayarlamış olabilirsiniz. Bu durumda, ürün stoklarınızı gözden geçirmeli, sipariş dönemine seçilebilmeleri için stoklarınıza yeni / gizli ürünler eklemelisiniz.
Birden fazla tedarikçi ve dağıtımcının bulunduğu bir sipariş dönemini koordine ediyorsanız, ilgili tüm işletme izinlerin verildiğini çifte kontrol edin. Daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz.

Yeni bir Üretici kaydoldu ve ürünlerini pazarıma eklemek istiyorum.

Ürettikleri ürünlerini hesabınızda satışa sunmadan veya dağıtımını yapmadan önce izinlerini almalısınız. Bu, İşletme İzinleri aracılığıyla AGA’da resmi olarak yapılır.

Bir gıda kolisi üyelik programım var, ancak müşterilerin siparişlerine her hafta ekstra öğeler eklemelerine izin vermek istiyorum.

Birinci Senaryo: Müşteri, AGA platformunda kurulan otomatik bir abonelik aracılığıyla her hafta gıda kolisi satın alır: İşletme Ayarlarınızı -> Dükkan Tercihleri -> Siparişleri Değiştir? aracılığıyla 'Müşteriler sipariş dönemi açıkken siparişleri değiştirebilir / iptal edebilir' olarak değiştirin. Sipariş dönemi açıldığında, müşteriye gıda kolisi siparişinin oluşturulduğunu söylemek için otomatik bir e-posta gönderilir. Daha sonra sipariş dönemi kapanana kadar AGA hesaplarına giriş yapmak, siparişlerini düzenlemek ve mağazadan sepetlerine ekstra öğeler eklemek zorundalar.
İkinci Senaryo: Müşteri, harici bir platform üzerinden bir gıda kolisi satın alır. Böyle bir durumda, yalnızca harici gıda kolisi programınıza kayıtlı müşteriler tarafından görülebilen özel bir dükkan açın. AGA mağazasında getirilen ek ürünleri müşterilerin gıda yazılım ile eşleştirmek için harici yazılım veya hesap tablosu kullanın. Böylece, teslimatları yalnızca bir kez yapmanız gerekir!

Hava şartlarından dolayı herkesin siparişini karşılayabilecek miktardan daha az domatesimiz var.

Sorun değil - arada bir herkese olur! Tüm müşterilerinizin siparişlerini aynı anda ayarlama adımları için burayı okuyun.

Bir üretici sadece siparişleri minimum miktarı karşıladığı takdirde pazarıma tedarikçi olmak istiyor.

Burada açıklanan 'grup alım’ işlevi de bu amaç için kullanılabilir!
Bu adımlardan hiçbiri yardımcı olmazsa veya tavsiye almak istediğiniz başka bir sorun varsa, lütfen çözümlerle size en kısa sürede yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yapacak AGA destek ekibinizle iletişime geçin.