Search
K
Comment on page

Ürün Varyantları

Benzer, ancak yalnızca fiyat, boyut veya tür gibi farklı iki veya daha fazla ürün listeliyorsanız, bu ürün için birden fazla ayrı ürün oluşturmak yerine bir 'varyant' oluşturmak en iyisidir. Bu, girişi müşterilere daha açık hale getirecek ve dükkanınızın dağınık olmasını engelleyecektir.

Ürün Varyantını nasıl oluştururum?

Her şeyden önce, otomatik olarak bu ürünün ilk varyantı olacak bir ürün oluşturmak gerekir. Basit ürün ekleme hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.
🍉
Yönetici kontrol panelinizde, yönettiğiniz "üretici" nitelikteki işletmelere ait ürünlerin listesini bulabileceğiniz ürünler sayfasına gidin. Ürünlerinizle ilişkili tüm varyantları görmek için tablonun sol üst tarafındaki kırmızı renkli "Tümünü Genişlet" i tıklayın.
Yalnızca belirli bir ürünün varyantlarını görmek için tablonun ilk sütununun solundaki ">" sembolünü tıklayın. Bu ürün için yeni bir varyant oluşturmak istiyorsanız, yukarıda gösterildiği gibi aşağıda görüntülenen küçük artı "+" yı tıklayın.
Bu, ikinci varyant hakkında hızlı bir şekilde bilgi girmenize izin veren yeni bir satır ekleyecektir:
İlk satır, müşterilere çeşitli varyantlar halinde satışa sunulacak 'ana ürüne' karşılık gelir. Bu nedenle, ölçü birimi, ürün ayrı ayrı satılıyorsa birim adı, özellikler, taşıma koşulları vb. gibi tüm ürün bilgileri tüm varyantlar için geçerli olacaktır.
2. ve 3. satırlar ürünün 2 varyantıdır. Her bir varyant, ünite (örneğin, ilk varyant için 100g yerine 500g paketleme) ve fiyat gibi en az bir farklılık ile diğerlerinden ayrılır. Bir ürünün doğasındaki (örneğin aroma) hafif farklılıklar, her bir varyantın adı değiştirilerek detaylandırılabilir (örn. Varyantın adı = 'makarna' ve iki varyantın adı = 'havuç aromalı makarna') .
Raporları okurken hatalardan kaçınmak için her bir varyantı her zaman farklı şekilde adlandırmanızı önemle öneririz.
Şu anda, stok seviyeleri sadece varyant seviyesinde tanımlanabilir.
Sabit bir öğeniz varsa ancak toplu olarak ve tek tek perakende satış yapmak istiyorsanız bunun bir sorun olabileceğini biliyoruz. (örn. toplamda yalnızca 5 kg domates varsa, ancak 100 g ve 1 kg varyantlar olarak satmak istiyorsanız, iki varyant arasındaki stok seviyelerinizi manuel olarak yönetmeniz gerekir.)
Bir ürün için maksimum sayıda varyant yoktur. İstediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.
İşiniz bittiğinde her zaman ekranın sağ altındaki kırmızı kutudaki 'değişiklikleri kaydet'i tıklayın.