Search
K
Comment on page

Ürün Özellikleri

Müşterilerinize ürünlerinizin nasıl üretildiği ve özelliklerinin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi vermenin bir yolu olarak ürün özelliklerini uygulayabilirsiniz. Uygulanabilecek mevcut ürün özellikleri şunları içerir:
 • Organik Sertifikalı
 • Biyodinamik Tarım
 • İyi Tarım
 • Atalık Tohum
 • Sıfır Atık
 • Glütensiz
 • Serbest Gezen
 • Plastik kullanılmaz
 • Süt ürünü içermez
 • Vegan
 • Vejetaryen
 • Üretici Kooperatifi
 • Tüketici Kooperatifi
 • Gıda Topluluğu
 • Topluluk Üreticisi
Yukarıda listelenmeyen bir özellik uygulamak istiyorsanız lütfen iletişime geçin. Yaygın bir kullanımı olabilecek yeni özellikleri göz önünde bulunduruyoruz.
Ürünlerinize özellik atamanın iki yolu vardır:
1) Bir işletmeye bir özellik atayabilirsiniz, böylece o işletmeye ait tüm ürünler bu özellikleri taşır (aşağıdaki "Devralınan Özellikler" bölümünde yer verildiği şekilde manuel olarak kaldırılmadığı sürece).
2) Belirli ürünlere ayrı olarak özellikler atayabilirsiniz.

Bir işletmeye özellik atama

Bir işletmeye bir özellik atadığınızda, o işletmeye ait tüm ürünler varsayılan olarak o ürün özelliğini taşır. Örneğin, tüm ürünleriniz ‘Organik Sertifikalı’ ise, bu özelliği her ürüne manuel olarak uygulamanızdan kurtarmak için bu özelliği işletmenize atayabilirsiniz. Bir özellik, ürünlerinizden yalnızca birkaçı için geçerliyse, bunu işletme yerine ürüne uygulamak daha iyidir (talimatlar aşağıdadır).
İşletme özelliklerine İşletme Ayarlarınızdan erişebilirsiniz: Yönetici kontrol panelinizde İşletmeler -> Ayarlar -> Özellikler'e gidin
Özellikler yalnızca Üretici profilleri, tezgahları ve üretici pazarları için geçerlidir. Bu seçenek, Türetici Pazarları için kullanılamaz.
Bir işletmeye özellik uygularken 2 alan vardır:
Özellik Adı: Açılır listeden önceden tanımlanmış bir ürün özelliği seçebilirsiniz. Bu, ürünlerinizin etiketleneceği ve müşterilerin dükkanınızda filtreleyebilecekleri özellik adıdır.
Açıklama: Etiketiniz hakkında daha fazla bilgi vermek için küçük bir açıklama ekleyebilirsiniz. Örneğin, bir sertifika numarası eklemek isteyebilirsiniz.
İşletmenize istediğiniz sayıda mülk ekleyebilirsiniz.
Sağ alt taraftaki kırmızı kutuda 'Güncelle'yi tıklayarak değişikliklerinizi kaydetmeyi unutmayın.

Ürüne özellik atama

Bir işletmenin ürün yelpazesinin tamamı yerine tek bir ürüne özellik atamak için yatay mavi şeritteki Ürünler'i tıklayın ve ardından mevcut bir ürünü düzenleyin (ürünü ilk kez oluştururken ürün özelliğini uygulayamazsınız).
Bir ürünü düzenlemek için, tablonun sağ tarafındaki düzenle simgesini (kurşun kalem ve kağıt) tıklayın.
Ürünü düzenledikten sonra sağdaki menüden 'Ürün Özellikleri'ni seçerek özelliklerini ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz
Bir ürün özelliğini uygularken 2 alan vardır:
Özellik Adı: Açılır listeden önceden tanımlanmış bir ürün özelliği seçebilirsiniz. Bu, ürününüzün etiketleneceği ve müşterilerin dükkanınızda filtre uygulayabileceği özelliğin adıdır.
Açıklama: özellik hakkında daha fazla bilgi vermek için küçük bir açıklama ekleyebilirsiniz. Örneğin, bir sertifika numarası eklemek isteyebilirsiniz.
"+ Ürün Özelliği Ekle" yi tıklayarak birden fazla ürün özelliği uygulayabilirsiniz
İşiniz bittiğinde güncellemeyi tıklamayı unutmayın.

Devralınan Özellikler

Yukarıda tartışıldığı gibi, bir işletmeye bir özellik atandığında, o işletmeye ait tüm ürünler bu özelliği "devralır". Ancak, bu otomatik devralmanın geçersiz kılınması mümkündür.
Bir ürünün özelliklerini düzenlerken, "(İşletme Adı) (geçersiz kılınmadıkça) özelliklerini devral" başlıklı bir onay kutusu görürsünüz. Varsayılan olarak, bir kuruluşun özelliği olduğunda, bu kutu kuruluşa ait tüm ürünler için işaretlenir. Bu kutunun işaretini kaldırmak, devralınan tüm işletme özellikleri kaldıracaktır.
Kutuyu işaretli bırakırsanız ve ürüne zaten işletme düzeyinde var olan bir özellik eklerseniz, ürün düzeyinde eklenen özellik, işletme düzeyindekine tercih edilir.
Bu, yalnızca seçilen ürünlerdeki bir etiketin açıklamasını değiştirmek istiyorsanız kullanışlıdır. (Örneğin, tüm ürünleriniz 'Sertifikalı Organik' ise, ancak iki ürünün sertifikası yoksa bu iki ürün adına ürün bazında yapılacak olan özellik uygulaması geçerli olacaktır.)

Dükkanda Ürün Özelliklerini Görüntüle

Bir üreticinin profiline tıklayarak, açılır pencerede İşletme Özellikleri görünür:
Müşteriler ayrıca bir dükkandaki ürünleri özelliklerine göre filtreleyebilir: