Search
K

Müşteriler İçin Elle Sipariş Oluşturma

Bazen sistemden manuel olarak bir müşteri adına sipariş oluşturmak isteyebilirsiniz. Siparişler'e gidip + Yeni Sipariş düğmesini tıklayarak sipariş oluşturabilirsiniz.
Sonrasında, sipariş girmek için izleyeceğiniz adımlar şöyledir:
Öncelikle siparişin verileceği dağıtımcıyı, ve sonra siparişin verilmesini istediğiniz sipariş dönemini seçmeniz gerekecektir. Sipariş dönemi seçiminiz, hangi ürünlerin sipariş için mevcut olduğunu ve uygulanan ücretleri gösterir.
Ardından ürünleri seçebileceğiniz bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz. Menüde seçenekler arasında görünmesi için ürün isminin en az ilk 3 harfini yazın:
Sipariş etmek istediğiniz ürünü bulduktan sonra, miktarı girin ve ürünü sepete eklemek için sağdaki + düğmesine basın.
Ürünü ekledikten sonra, öğenin sağındaki kağıt kalem ikonunu seçerek (örneğin miktarı) siparişi düzenleyebilirsiniz:
Alışveriş sepetinizde herhangi bir değişiklik yaptıktan sonra, güncelle ve ücretleri yeniden hesaplayı tıklayarak fiyatı güncelleyin.
Bir sonraki adım, müşterinin ayrıntılarını eklemektir (sağdaki menüde, üstten ikinci seçenek). Eğer bir müşteri, halihazırda müşteri listenizde bulunuyorsa, menüden bu isimleri seçebilirsiniz. Aksi takdirde müşteri bilgilerini doldurabilir ve misafir olarak hesabını kapayabilirsiniz.
Güncelleyi tıklayıp Sipariş Detaylarına geri dönün (sağdaki menüdeki en üst seçenek). Artık müşteri için bir gönderim yöntemi seçebileceksiniz.
Değişiklikleri güncellemek için tik işaretini, iptal etmek için ise çarpıyı seçin.
Müşteri bilgilerini eklemeden, teslimat yöntemini seçemezsiniz.
Son adım, müşterinin ödeme yöntemini eklemektir. Bu, sağ taraftaki menünün alt seçeneğinde bulunur:
Güncelleyi tıkladığınızda sipariş tamamlanır ve müşteriye onay e-postası gönderilir.
📩