Search
K

Sipariş Dönemleri (Dükkan)

Üretici Dükkanı olarak kayıtlıysanız ve kendi dükkanınızı açmak istiyorsanız lütfen okumaya devam edin.
Çok üreticili hesap (Pazar) için bir çevrimiçi dükkan açmak istiyorsanız bu sayfayı ziyaret edin.
Açık Gıda Ağı'nda çevrimiçi dükkanınızı bir sipariş dönemi oluşturarak açıyorsunuz. Sipariş dönemi oluşturduğunuzda, dükkanınızın hangi zaman aralığında açık olacağını, hangi ürünlerin satılacağını ve hangi ücretlerin uygulanacağını seçebilirsiniz.
Neden Sipariş Dönemi?
Az miktarda ürün satan birçok üretici, sürekli açık olan bir sipariş dönemine sahip olmayı ve siparişleri verildikçe bireysel olarak yerine getirmeyi yararlı bulabilir.
Çok sayıda müşteriye büyük miktarlarda ürün satan diğer üreticiler, dönem sonunda toplu olarak yerine getirilen periyodik sipariş dönemleri oluşturmayı yararlı bulmaktadır. Örneğin, bir çiftçinin üç gün boyunca açık (siparişleri kabul eden) bir sipariş dönemi olabilir. Bu sipariş döneminin sonunda, tüm siparişler aynı anda paketlenir, sıralanır ve dağıtılır. Bu sipariş grubu yerine getirildiğinde, yeni bir sipariş dönemi açılır. Sipariş dönemlerini bu şekilde yapılandırmak, siparişleri paketleme ve teslim etme görevlerini daha verimli hale getirebilir.
👨🌾

Sipariş Dönemlerine Erişim

Yönetici kontrol paneline giriş yaptığınızda, sipariş dönemlerine buradan erişebilirsiniz:
Veya sayfanın üst kısmındaki mavi yatay menüde 'Sipariş Dönemleri'. Ardından +Yeni Sipariş Dönemi'ni tıklayın.
En az bir teslimat ve bir ödeme yöntemi belirleyene kadar sipariş dönemi oluşturamayacağınızı unutmayın.
Şimdi yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz:
Ad (gerekli): Sipariş dönemine sizin için anlamlı bir ad verin. ‘AGA 23. Hafta-2020’ gibi tutarlı bir adlandırma protokolü uygulamanızı öneririz.
Sipariş Açılış: Bu, AGA dükkanınızın açık, görünür ve müşterilerden gelen siparişleri kabul etmeye başlayacağı tarih ve saattir.
Sipariş Kapanış: Bu, AGA dükkanınızın siparişleri kapatıp durduracağı tarih ve saattir. Sürekli açık olan bir sipariş dönemine sahip olmak istiyorsanız, ileri tarihli bir vakit seçin.
Takvimler: Üyelikleri kullanmadığınız sürece boş bırakın.
Teslimat (Tarih / Saat) (gerekli): Bu kutu müşteriye siparişlerinin ne zaman toplama veya teslimata hazır olacağını bildirir.
Sipariş döneminiz periyodik olmak yerine sürekli açıksa, 'Siparişten bir gün sonra kargo' gibi bir şey girmek için bu kutuyu kullanın.
Düzenli olarak çalışan ürün veya konuma özgü sipariş dönemleriniz varsa, ek bilgi ekleyerek bu metin alanını kullanabilirsiniz. 'Çarşambaları ekmek servisi' gibi
🍞
Müşteri Talimatları: Bu mesaj, müşterinin siparişi onaylama e-postasına, seçilen teslimat yöntemine karşılık gelen mesajın altında yer alacaktır. Bu not yalnızca müşteriler tarafından görülebilir, böylece adresler, hesap numaraları veya telefon numaraları gibi daha hassas bilgiler ekleyebilirsiniz.
Ürünler: Bu sipariş dönemi sırasında çevrimiçi dükkanınızda görüntülenecek ürünleri seçmelisiniz.
Unutmayın, bir sipariş dönemi başladıktan sonra yeni ürünler eklerseniz, onları burada seçmeniz gerekir, aksi takdirde çevrimiçi dükkanınızda görünmezler!
Koordinatör Ücreti Ekle: Burada, işletmeniz için oluşturulmuş bir işletme ücreti uygulayabilirsiniz.

Dükkanı aç

Bu sipariş dönemini kaydetmek için Oluştur'u tıklayın.
Açılış vakti mevcut zamandan erken ise dükkanınız hemen açılacaktır!
Dükkanı açmaya hazır değilseniz, 'Açılış' tarihini gelecekte bir saate ayarlayın.
Periyodik, tekrarlayan sipariş dönemleri için, mevcut sipariş dönemini kopyalayabilir ve işlemleri daha hızlı hale getirmek için tarihleri ​​değiştirebilirsiniz. Tablonun sağında aşağıda vurgulandığı gibi iki sayfa kağıt bulunan simgeyi seçin:
Sipariş dönemleri, aktif olduklarında yeşil, gelecekteki bir tarih için planlandığında sarı ve kapatıldıklarında gri olarak görüntülenir. Bir sipariş dönemi bir aydan uzun bir süre önce kapatıldıysa, artık bu listede gösterilmez. Geçmiş sipariş dönemlerinizin tümünü görüntülemek için 30 gün daha göster veya listenin altında 90 gün daha göster seçeneğini tıklayın.