Search
K

Özel Dükkan

Dükkanınızın herkese görünür olmasını istemiyorsanız (ör. yalnızca üyelerin sipariş verebileceği bir dükkana sahip olmak istiyorsanız), dükkanınızı daha özel hale getirmenin iki yolu vardır:
  • Dükkanınızı AGA üzerinde 'Gizli' yapın ve dükkan adresini (URL) yalnızca istediğiniz müşteri tabanıyla paylaşın
  • Dükkanınızı 'özel' yapın ve yalnızca kayıtlı müşteriler tarafından görülebilir olsun
    👀

Dükkanınızı görünmez yapın

İşletme Ayarlarınızda, Temel Bilgiler altında profilinizi 'Gizli' olarak ayarlayabilirsiniz.
Haritada görünsün mü? seçeneği 'gizli' olarak ayarlanmışsa, AGA işletmeniz hem platformdaki tüm aramalarda hem de harici web'de arama motorlarında gizlenecektir. İşletmeniz "pazaryeri" menüsünde veya AGA harita sayfasında görünmez.
AGA dükkanınızı görünmez yapmak için bu yöntemin yararı, müşterileri dükkana doğrudan bağlantı göndererek (belki de e-posta ile) davet edebilmenizdir. Ayrıca işletmenizi yönetmenin basit ve etkili bir yoludur.
Ancak, dükkana erişim kısıtlanmaz: Dükkanınızın web sitesi adresini (URL) bilen herkes dükkanı ziyaret edebilir ve sipariş verebilir.
Dolayısıyla, posta listenizdeki bir kişi bağlantı linkini bir arkadaşına iletirse, bu kişi kayıtlı bir müşteri olmadan sipariş verebilir. Tüm siparişlerin kayıtlı müşterilerden geldiğini manuel olarak iki kez kontrol etmeniz gerekecektir.

Yalnızca kayıtlı müşterilere açık

Daha sıkı, ancak potansiyel olarak daha fazla zaman alan bir yaklaşım, AGA kuruluşunuzun işletme ayarlarında görünür kalmasını sağlamak, ancak Dükkanınız Herkese Açık mı? seçeneğini (İşletmeler -> Ayarlar-> Dükkan Tercihleri ​​altında) Yalnızca Kayıtlı Müşteriler Tarafından Görülebilir olarak değiştirmek.
İşletmeniz AGA platformunun aramasında görünür olsa da, müşterilerinizin dükkanınızı ve sunulan ürünleri görüntülemek için AGA hesaplarına giriş yapması gerekir. Müşteri listenizde olmayan diğer kayıtlı aga müşterileri, aga hesaplarına giriş yaptıktan sonra dükkanınızı göremez.
İlk siparişlerini vermeden önce müşteri listenizi güncellemeniz ve tüm yeni müşterileri manuel olarak eklemeniz gerekir.
Artık dükkanınızı görmesini veya sipariş vermesini istemediğiniz müşterileri de buradan silebilirsiniz.

Dükkanınız özel olduğunda alışveriş deneyimi nasıl değişir?

Dükkanınıza gelen ziyaretçiler henüz giriş yapmadılarsa aşağıdaki mesajı görürler.
Buradan 2 yol var:
a) Müşteri, dükkanın müşteri listesinde bulunan bir e-posta adresiyle oturum açar veya kaydolursa, dükkan görünür olur.
b) Müşteri, dükkanın müşteri listesinde olmayan bir e-posta ile oturum açar veya kayıt olursa yukarıdaki mesajı görür. Daha sonra erişim talep etmek için dükkana başvurabilirler.