Search
K
Comment on page

Müşteri Yönetimi

İşletmenizden sipariş veren tüm müşterilerin bir listesi, yönetici kontrol panelindeki Müşteriler menüsünden görüntülenebilir.
+Yeni Müşteri düğmesiyle manuel olarak da müşteri ekleyebilirsiniz.
Yalnızca müşteri listenizdeki kişilere bir Etiket atanabilir ve bu nedenle de bir kategoriye atanabilir.
Bu sebeple, özel bir mağazanız varsa tüm yeni müşterileri manuel olarak eklemeniz ve alışveriş yapmadan önce onlara doğru etiketi atamanız gerekir.

Müşteri Fatura ve Teslimat Adresi

Her müşterinin varsayılan bir faturalandırma ve teslimat adresi olabilir. Bir müşterinin kayıtlı bir AGA hesabı varsa ve ayrıntılarını tam olarak doldurduysa, adresleri otomatik olarak bu bölüme kopyalanır. Varsayılan bir faturalandırma ve gönderim adresinin saklanması çevrimiçi satın alma işlemlerini müşteri için daha hızlı hale getirebilir.

Etiketler (müşterileri kategorilere ayırmak için)
🏷

Müşterilerinizi gruplandırabilir ve ardından gruba özgü fiyatlandırma ve/veya ürün listeleri sunabilirsiniz.
AGA platformunda bu, ortak bir gruba ait tüm müşterilere (yani tüm toptan müşterilerinize) aynı etiketi atayarak elde edilir. Bir etiket eklemek için adını Müşteriler sayfasındaki 'Etiketler' sütununa yazmanız yeterlidir. Bir müşterinin birkaç etiketi olabilir ve elbette aynı etiket birkaç kişiye bağlanabilir.
Aynı etiketi birden çok müşteriye eklerken dikkatli olun (müşteriler ortak bir gruba ait olurlar), etiket için tam olarak aynı kelimeyi (etiketler büyük/küçük harfe duyarlıdır) yazdığınızdan emin olun.
Etiketler raporlarda da görünür. Verileri hızlı bir şekilde filtrelemek için csv/excel dışa aktarma seçeneğini de kullanabilirsiniz.