Search
K

Tedarikçilerinizi oluşturun veya onlarla bağlantı kurun

Bu sayfa yalnızca Üretici veya Türetici Pazarı hesaplarını seçen kullanıcılar için geçerlidir.
Bu tür Pazar işletmeleri için, mevcut AGA üreticileriyle bağlantı kurmak veya üreticileriniz için hesap oluşturmak, ürün yelpazenizi dükkanınıza eklemek için gerekli bir öncüdür.
📖
Açık Gıda Ağı’nda ürün tedarik eden / satan tüm üreticilerin platformda bir işletme hesabı olmalıdır. Ürünler üreticinin kataloğuna girilir ve daha sonra üreticinin ve / veya üreticinin izin verdiği diğer dağıtımcıların dükkanında "potansiyel olarak farklı fiyat ve stoklarla" görüntülenir. Bu, AGA’daki önemli bir özelliktir, çünkü müşterilerin ürünlerin kaynağını izlemelerini sağlar.
Bunun dükkanda nasıl göründüğüne dair bir örnek aşağıda gösterilmiştir:
Bir Pazar olarak, dükkanınıza ürün ekleyebilmeniz için iki seçeneğiniz vardır:
  1. 1.
    Size ÜRÜN tedarik eden üreticiler için AGA profilleri oluşturun (zaten bir profili yoksa)
2. Mevcut kayıtlı AGA üreticilerinin ürünlerini satmak için izin isteyin.
🤝
Tedarikçinizin zaten bir AGA profiline sahip olup olmadığından emin değilseniz, ana 'Üreticiler' menüsüne gidip arama yaparak öğrenebilirsiniz.

Tedarikçi bir AGA profiline sahip değil

Bir tedarikçinin AGA profili yoksa, kendi adına bir profil oluşturabilirsiniz. Bu profilin ‘sahibi’ olacaksınız ve üreticinin ürünlerini fiyatları ve eldeki miktarları ile ekleyebilecek ve daha sonra dükkanınızda listeleyebileceksiniz. Mevcut hesabınıza giriş yaptığınızda yeni üretici işletme hesabı, kontrol panelinizde görünür. Üretici profilinin sahipliğini almak isterse, sahiplik kolayca aktarılabilir. Üretici, profilini ve kataloğunu yönetmek istiyor ancak profillerinin sahibi olmanızdan memnunsa, onları yönetici olarak davet edebilirsiniz.
📩

Üretici profili oluşturmadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

Tedarikçileriniz için bir profil oluşturmadan önce, onlarla iletişime geçmeli ve AGA’da onlar için bir hesap ve işletme oluşturduğunuzu bildirmelisiniz. Sürece dahil olmak ve profilin ve ürünlerinin vb. yönetilmesi için bazı sorumluluklar almak isteyebilirler. Ancak çoğu zaman üreticiler, Pazar’ların profillerinin kendileri için sahip olmasını ve yönetmesini tercih edeceklerdir.
Üreticiye profillerinde hangi bilgileri paylaşmak istediklerini sorun. Genellikle mevcut web sitelerinden veya sosyal medya sitelerinden metin ve resim alabilirsiniz, ancak içeriklerinden herhangi birini kullanmadan önce her zaman izin istemelisiniz. Bilgilerini önünüzde tuttuktan sonra, bir profilin oluşturulması 10 dakikadan fazla sürmez.
😉
Varsayılan olarak platformda en fazla 5 farklı hesap oluşturabilirsiniz. Bu bir spam önleme yöntemidir, ancak robot olmadığınızı öğrendikten sonra size ek işletme hesapları oluşturma izni vereceğiz. Daha fazla oluşturmanız gerekiyorsa yerel AGA topluluğu ile iletişime geçin.

Üretici profili oluşturma:

Yatay mavi şeritte ‘İşletmeler’i ve ardından ‘+ Yeni İşletme' butonunu tıklayarak bir üretici için yeni bir profil oluşturabilirsiniz. "İşletme" nin, AGA’daki herhangi bir üretici veya pazar hesabı için kullanılan genel bir terim olduğunu unutmayın.
Bu sayfaya yönlendirileceksiniz:
Unutulmaması gereken birkaç nokta:
Ad: Üretici grubunun / kuruluşunun adını girin. Bu adın zaten alınmış olduğunu belirten bir hata mesajı alırsanız, bu üretici için zaten bir profil olduğu anlamına gelir. Bu nedenle ‘’Tedarikçi'nin önceden bir AGA profili var’’ kısmına atlayabilirsiniz.
Birincil Üretici: Pazar dükkanınızda satışını yapacağınız gıda üreten / yetiştiren bir işletme eklerken bu kutuyu seçin.
E-posta ve Telefon: Bu e-posta ve telefon numarası profilde görünür olacaktır. Bu üreticinin halkla iletişim kurmak istememesi durumunda, Pazarınızın iletişim bilgilerini buraya yerleştirin.
Ardından, daha önce açıklananla aynı işletme ayar sayfasına erişebilirsiniz. Bazı öneriler:
Haritada Görünür: Üretici ile AGA’da görünmek isteyip istemediklerini konuşmalısınız. Görünmez olmak istiyorlarsa, isimleri ve profilleri dükkanınızdaki ürünlerinin yanında görünmeye devam edecek, ancak harita veya ön sayfa listelerinde aranamayacaklar.
🗺
Hakkımızda: AGA’nın amaçlarından birinin gıda sistemine şeffaflık getirmek olduğunu ve müşterilerin yiyeceklerinin nereden geldiği ile ilgili giderek daha fazla hassasiyet sahibi olduklarını unutmayın. Bu nedenle, üreticileriniz ve onları özel kılan şeylerle ilgili bol miktarda ayrıntı eklemeniz gerekir.
Resimler: Tüm profillerin hem logo hem de tanıtım resimleri olmasını önemle tavsiye ederiz. Bu görüntüler, müşteriler için çevrimiçi deneyimi daha keyifli ve ilgi çekici hale getirir ve ayrıca işletmelere güvenilirlik kazandırır.
🏕

Tedarikçi bir AGA profiline sahip

Bir tedarikçinin zaten bir AGA profili varsa, profiline ürün ekleme (henüz yapmadıysa) ve dükkanınızda satma izni almanız gerekir. İletişim bilgilerini AGA profillerinde bulabilirsiniz.
Üretici Profili olarak kaydedilmiş olabileceklerini, ancak ürünlerinin ve işletmelerinin başka bir Pazar tarafından yönetilebileceğini unutmayın. AGA, stok özelliği aracılığıyla aynı üreticinin ürünlerini ayrı dükkanlarda satan iki (veya daha fazla) pazar barındırabilir.
AGA içinde, İşletme İzinleri, üreticiler ve pazarlar arasındaki ticaret anlaşmalarının niteliğini kontrol etmek için kullanılır. Üreticiler, Pazar hesaplarıyla tam olarak hangi şekilde etkileşim kurabileceğini belirtmek için Pazar’lara farklı seçeneklerde İşletme İzinleri verebilir. En basit seviyede bir üretici, ürünlerini Pazar’a dükkanında stoklamak için izin verebilir. Ayrıca, Pazar’ın ürünlerini oluşturmasına ve değiştirmesine veya profillerini düzenlemesine izin vermekten mutluluk duyabilirler.
Bu sayfa, mevcut farklı İşletme İzinlerin tüm ayrıntılarını ve üreticinin bunları bir Pazar'a nasıl verebileceğini kapsar. Pazarınıza tedarik sağlayacak üreticiyle görüşün