Search
K

Hesap & Paket Türleri

İşletme kaydınızı tamamladıktan sonra doğrudan işletme ayarları sayfasına yönlendirilme seçeneğiniz vardır.
Buradan iş modelinize en uygun AGA profilini seçmeniz gerekecektir. Bu adım olmadan, işletme hesabınız oluşturulmayacak ve dolayısıyla işletmeniz haritamızda görünmez kalacaktır.
Açık Gıda Ağı, üretici olup olmadığınıza ve AGA üzerinden ürün satmak için bir çevrimiçi dükkan açmak isteyip istemediğinize bağlı olarak farklılık gösterecek üç tür işletme profili sunar. Profil türleri, üretici olup olmadığınıza bağlı olarak biraz farklılık gösterir, bu nedenle bunları aşağıda iki ana bölüm altında açıklıyoruz: üreticiler için profiller ve ardından Açık Gıda Ağı dünyasındaki dağıtımcılar/topluluklar, bizim deyişimizle ‘Pazarlar’.
🍎

Üreticiler İçin
👩🌾

Üreticiler için üç tip profil vardır:
Üretici Profili
Üretici Dükkanı
Üretici Pazarı
Bu seçenekle, işletmeniz yalnızca AGA haritasında müşterilere görünür olmakla kalmayacak, aynı zamanda ürünlerinizi yönetebileceğiniz bir arayüze sahip olacak. Ürünleriniz Açık Gıda Ağı'nın bir parçası olan diğer pazarlar aracılığıyla satılabilir.
Bir 'Üretici Profili' olarak kendi çevrimiçi dükkanınızı yönetemezsiniz. Profil için hızlı kurulum kılavuzu hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.
AGA’da sadece kendi ürünlerinizi satmak istiyorsunuz
Bu seçenek, yalnızca kendi kataloğundaki ürünleri satan bir dükkan işletmenizi sağlar. Üretici Dükkanı hesaplarının kendi dükkanlarından satış yapabilmenin yanında diğer Pazarlara da tedarikçi olabileceğini unutmayın.
Bu tür profil için hızlı kurulum kılavuzu hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.
Kendi ürünlerinizi ve diğer üreticilerin/tedarikçilerin ürünlerini satmak istiyorsunuz
Bu seçenek, hem kendiniz hem de diğer yerel üreticiler tarafından üretilen ürünleri satan bir dükkanı yönetmenizi sağlar. Size izin veren herhangi bir üreticinin ürünlerinin satışını yapabilirsiniz.
Bu tür profil için hızlı kurulum kılavuzu hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

Üretici Olmayanlar İçin (Türetici Pazarı)
🤝

Üretici olmayanlar (dağıtımcılar/pazarlar) için iki tür profil mevcuttur:
Türetici Profili
Türetici Pazarı
Bu seçenekle, işletmeniz AGA haritasında görünür olacaktır.
Bu tür profil için hızlı kurulum kılavuzu hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.
Mevcut bir çevrimiçi satış platformunda satış yapmak ve görünürlüğünüzü artırmak için AGA'yı kullanmak istiyorsanız, 'Türetici Profil' paketi tam size göre!
İşletmenizin açıklamasına çevrimiçi dükkanınızın bağlantısını koyabilirsiniz.
Online dükkan oluşturmak istiyorsunuz
Bu seçenek, başkaları tarafından üretilen ürünleri satan bir dükkanı yönetmenizi sağlar. Size izin veren herhangi bir Üreticinin ürünlerinin satışını yapabilirsiniz.
Bu tür profil için hızlı kurulum kılavuzu hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

Profil türünüzü değiştirme

Gelecekte dilediğiniz zaman profil türünüzü (paket) değiştirebilirsiniz. İlk olarak AGA yönetici hesabınıza giriş yapın:
ve ardından İşletmeler butonuna tıklayarak İşletme Ayarları menünüzü ziyaret edin. Tablodan, açılır menülerden doğru seçenekleri seçin. (Bunu yapmak için işletmenin 'sahibi' olmanız gerekir.)

Sonraki adım

İşletmeniz için doğru profil türünü seçtikten sonra, eksik bilgileri tamamlayabilir ve İşletme Ayarları menüsü altında ayarlarınızı daha da detaylandırabilirsiniz
💢