Search
K
Comment on page

Pazar

AGA yolculuğunuzu bir PAZAR olarak başlatmak için basit adımlar
AGA'yı kullanmaya başlamak çok kolay, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:
AGA'da Pazar dükkanı açmak için 5 basit adım
1. İşletmenizi kaydedin. Ürettiğiniz ürünlerin yanı sıra başkalarının mallarını da satmak istiyorsanız 'Üretici' ve ardından 'Pazar' paket türlerini seçin; sadece başkaları tarafından üretilen ürünleri satmak veya dağıtımını yapmak istiyorsanız, 'Üretici değil' ve 'Pazar' paket seçeneklerini seçin. İşletme bilgilerinizi girerek tamamlayın.
2. Ürünlerinizi listeleyin. Bir 'Üretici Pazarı' iseniz, ürettiğiniz ürünler için ürün ekleyin. Hem Üretici hem de Türetici pazarları için, ürünlerinin dükkanınızda görüntülenmesini isteyen yerel AGA işletmeleriyle iletişim kurun. Onlardan AGA aracılığıyla işletmenize bağlanmak için İşletme İzinleri ayarlamalarını isteyin.
3. Müşterileriniz için mevcut bir ödeme yöntemi seçeneği belirleyin
💸
(nakit, online kredi kartı, eft vb.)
4. Müşterileriniz için mevcut teslimat seçenekleri arasından seçim yapın
📦
(Eve teslim, kargo, teslimat noktası vb.)
5. Bir sipariş dönemi oluşturun
: Dükkanınız belirlediğiniz tarih ve zaman aralığında açık kalır! Sipariş dönemi, müşterilerin belirli bir zamanda teslim edilmesi için sipariş verebilecekleri dönemdir. İşletmeniz için haftalık veya günlük sipariş dönemleri oluşturabilir, dilerseniz dükkanınızı sürekli olarak açık tutabilirsiniz. Bu tamamen sizin işletme sürecinize kalmış.
Tebrikler! Dükkanınız artık yayında!
Satışını yönettiğinizi sipariş dönemleri için yönetim maliyeti ile gelir elde etmek için bir 'İşletme Ücreti' eklemek isteyebilirsiniz - bu düzenleme, dükkanınızda ki ürünlerin satış fiyatına eklenir.
Sipariş almaya başladığınızda, gelen siparişleri siparişler bölümünden yönetebilirsiniz.
Siparişleri hazırlamak ve müşterilerinize teslim etmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm verileri raporlar bölümünde bulabilirsiniz.
📄

İhtiyacınız olabilecek daha gelişmiş özellikler

 • İşletme profiliniz:
  • Bir Üretici Pazarı olarak, diğer pazarlara ürünlerinizi kendi dükkanlarında da satma izni verebilirsiniz.
  • Tüm yönetici operasyonunu bir kişinin yapmak zorunda kalmaması için pazar yöneticileri eklemek isteyebilirsiniz
 • Ürünleriniz (yalnızca Üretici Pazarı):
  • Sahip olabilecekleri özellik bilgilerini belirtin (örn. Organik, vegan vb.)
   🥦
  • Farklı formlarda satılabilen bir ürününüz varsa (örn. 500g, 1kg ve 2 kg miktarlarda satılan patatesler), varyantlar ekleyerek listelerinizi basitleştirebilirsiniz.
   🥔
  • Ağırlık olarak fiyatlandırılan et veya sebze gibi düzensiz ürünler (örn. Bütün tavuk, büyük balkabağı) satıyorsanız, nasıl yapacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.
   🍗
 • Dükkanınız: